Сапунот дух кој свети во темница

Ghost In the Dark

Сапун за тело

Ghost In the Dark

395ден

100г

Внимателно движи се во темницата, пази да не налеташ на нешто непријатно...

Ако и барем малку се плашиш, упати се кон бањата и нанеси убав слој на пена од овој светлечки сапун кој ќе свети во темнината кога се плашиш да погледнеш под креветот. Наполни го на светло за да може да ги избрка чудовиштата навечер... Лимонова трева и наежувачки масла од бергамот излегуваат од богатата пена, па така имаш голема помош!

If you've got it, haunt it!


Како се користи: Не се плаши. Наполни го сапунот со светлината за навечер да ги избркаш сите чудовишта. 

Истриј убаво до количината пена која те задоволува, исплакни и секако повтори го ова доживување.


Начин на чување: Остави го на место каде може добро да се исуши помеѓу миењата, користи го додека е свеж за најдоброто доживување!


Состојки :


вода (Aqua), пропилен гликол, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), органско рицинусово масло (Ricinus communis), натриум хидроксид, луминисцентен цинк сулфид, парфем, масло од бергамот (Citrus aurantium bergamia), масло од лимонова трева (Cymbopogon citratus), глицерин, титаниум диоксид, лимонска киселина, сода бикарбона, *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Olive Tree
Сапун за тело
Омекнува, балансира, освежува

695ден / 100г
Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Limited Edition
Baked Alaska
Сапун за тело
Ќе ви ја освежи кожата и ќе ви го разведри духот.

370ден / 100г