Избркај го темниот облак над твојата глава

Outback Mate

Сапун за тело

Outback Mate

350ден

Исчистете ја кожата со скокотливиот пеперминт и еукалиптус, а воедно исчисти го и облакот од лоши мисли. Совршен сапун за одмивање на лошото расположение.


Состојки :


инфузија од еукалиптус (Eucalyptus globulus), глицерин, масло од репка; масло од кокос (Brassica napus; Cocos nucifera), сорбитол, вода (Aqua), натриум лаурил сулфат, парфем, масло од еукалиптус (Eucalyptus globulus), натриум стеарат, масло од лимонова трева(Cymbopogon citratus), масло од пеперминт (Mentha piperita), натриум хлорид, титаниум диоксид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, натриум хидроксид, *цитрал, *цитронелол, *гераниол, хидроксицитронелал, *лимонен, пченкарно брашно (Zea Mays), малтодекстрин, синтетички флуорфлогопит, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Mario 22/05/2020

Devojka mi mi go podari od togas postojano go koristam, premnogu ja omeknuva kozata. Go preporacuvam !


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Vegan
Sleepy Soap
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Limited Edition
Vegan
-50%
Snow Fairy
Сапун за тело
Розова, кремаста, нежна пена

195ден 395ден

Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Rhubarb & Custard
Сапун за тело
Слатко, меко, чисто

395ден / 100г
Vegan
Goddess
Сапун за тело
Едноставно божествено

550ден / 100г