Мнооогу мед, сладок портокал и алое

Honey I Washed The Kids

Сапун за тело

Honey I Washed The Kids

295ден

Дали го чу брмчењето на сите пчели кои се погрижија за твојот меден туш? Без разлика дали си кралица, работник, дрон или само сакаш мед, овој сапун за тело со мирис на карамела ќе те враќа во тушот повторно и повторно. Биди најдобрата верзија од себеси со масла од бергамот и сладок див портокал и помогни на твојата кожа да живне со смирувачки англиски мед и разладувачки алое вера гел.Состојки :


вода(Aqua), масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), глицерин, англиски мед, сорбитол, натриум лаурил сулфат, натриум стеарат, парфем, масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), екстракт од алое вера (Aloe barbadensis), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), титаниум диоксид, натриум хлорид, EDTA, тетранатриум етидронат, натриум хидроксид, *лимонен, *линалул, амил цинамал, цитронелол, бутилфенил метилпропионал, пчелин восок (Cera alba)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Vegan
Goddess
Сапун за тело
Едноставно божествено

550ден / 100г
13 soap unlucky for dirt
Сапун за тело
Антибактериско чистење

395ден / 100г
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Limited Edition
Baked Alaska
Сапун за тело
Ќе ви ја освежи кожата и ќе ви го разведри духот.

370ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Snow Fairy
Сапун за тело
Розова, кремаста, нежна пена

395ден / 100г
Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

295ден / 100г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

330ден / 100г