Мнооогу мед, сладок портокал и алое

Honey I Washed The Kids

Сапун за тело

Honey I Washed The Kids

295ден

Дали го чу брмчењето на сите пчели кои се погрижија за твојот меден туш? Без разлика дали си кралица, работник, дрон или само сакаш мед, овој сапун за тело со мирис на карамела ќе те враќа во тушот повторно и повторно. Биди најдобрата верзија од себеси со масла од бергамот и сладок див портокал и помогни на твојата кожа да живне со смирувачки англиски мед и разладувачки алое вера гел.Состојки :


вода(Aqua), масло од репка; кокосово масло (Brassica napus; Cocos nucifera), глицерин, англиски мед, сорбитол, натриум лаурил сулфат, натриум стеарат, парфем, масло од сладок див портокал (Citrus sinensis), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), екстракт од алое вера (Aloe barbadensis), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), титаниум диоксид, натриум хлорид, EDTA, тетранатриум етидронат, натриум хидроксид, *лимонен, *линалул, амил цинамал, цитронелол, бутилфенил метилпропионал, пчелин восок (Cera alba)

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Sea Vegetable
Сапун за тело
Омекнувачки бранови

295ден / 100г
Soap Dish
Држач за сапун
Рачно направен држач од рециклирана глина

995ден / Парче
Limited Edition
Baked Alaska
Сапун за тело
Ќе ви ја освежи кожата и ќе ви го разведри духот.

430ден / 100г
Limited Edition
Christmas Cranberry
Сапун за тело
Чисто, овошно и свежо

430ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Buzzy mom soap
Сапун за тело
Вредна пчелка со сладок цветен мирис

350ден / Парче
Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г
Limited Edition
Ghost In the Dark
Сапун за тело
Духот кој свети во темница

450ден / 90г
Limited Edition
Spongebob
Сапун за тело
Свежо, овошно и забавно

395ден / Парче