Омекнувачки бранови

Sea Vegetable

Сапун за тело

Sea Vegetable

295ден

Ако рано утринско нурнување во морето не ти е опција, туш со овој сапун е следното најдобро нешто. Не се ограничувај на утрата, смирувачкото масло од лаванда е совршено за туш доцна во ноќта. Морската сол ексфолира и нежно ја полира кожата, а араме морските алги омекнуваат. Почни да пливаш во освежувачките бранови од зелен лимон и лимон за максимална свежина.


Состојки :


вода (Aqua), пропилен гликол, масло од репка; кокосово масло, крупна морска сол, екстра девствено кокосово масло, араме морски алги, масло од зелен лимон, масло од лаванда, абсолут од морски алги, глицерин, парфем, натриум хлорид, лимонска киселина, натриум хидроксид, ЕДТА, тетранатриум едитронат, *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалул, боја 42090 боја 19140

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Vegan
Goddess
Сапун за тело
Едноставно божествено

550ден / 100г
Olive Tree
Сапун за тело
Омекнува, балансира, освежува

695ден / 100г
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Ro's Argan
Сапун за тело
Омекнувачка и смирувачка постела од ружи

695ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 120г
Outback Mate
Сапун за тело
Избркај го темниот облак над твојата глава

350ден / 100г