Едноставно божествено

Goddess

Сапун за тело

Goddess

550ден

Маслото од агар дрво е необично тешко за набавка, а е носечката состојка на ова парче сапун. Миризливиот османтус и сандалово дрво се мешаат создавајќи приземјувачки тоник за умот, а анти-инфламаторната инфузија од бел чај го смирува и чисти цело тело. Со секое миење, хидратантната пена од фер тргуван какао путер и кокосово масло ќе ја нахрани кожата, а абсолутот од јасмин останува како сензуална парфемска привлечност на кожата во текот на цел ден.Состојки :


инфузија од бел чај (Camellia sinensis), пропилен гликол, вода (Aqua), глицерин, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), органско рицинусово масло (Ricinus communis), натриум хидроксид, парфем, абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), абсолут од османтус (Osmanthus fragrans), ружино масло (Rosa damascena), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), масло од агар дрво (Aquilaria crassna), титаниум диоксид, калциум натриум боросиликат, синтетички флуорфлогопит, силика, кајал оксид, *еугенол, *лимонен, *линалул, боја 77492, боја 77491, боја 17200, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Sandstone
Сапун за тело со пилинг
Најдобриот песочен пилинг!

350ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Buzzy mom soap
Сапун за тело
Вредна пчелка со сладок цветен мирис

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Flowering carrot soap
Сапун за тело
Овошно и пролетно чистење

450ден / Парче
Best Seller
Honey I Washed The Kids
Сапун за тело
Мнооогу мед, сладок портокал и алое

295ден / 100г
Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

330ден / 100г
Lotus Flower
Сапун за тело
Туширање со богата ексфолијација

395ден / 100г
Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Vegan
Sleepy Soap
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г