Нектар за усни

Honey Trap

Балзам за усни

Honey Trap

595ден

12г

Моќна скривница на пеперминт и мед за троен бенефит: смирување, хидратација и заштита. Кога твоите дехидрирани усни молат за помош, нашиот најгуст и најбогат балзам за усни доаѓа на помош! Медот и овесната каша ги ублажуваат усните, а маслото од пченични никулци, маслиново масло и бадемово масло хидрираат. Пчелиниот восок и карнауба восокот ќе создадат заштитна прекривка, покривајки ги усните со мек бакнеж кој мораш да го споделиш со некој.Состојки :


фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), бадемово масло (Prunus dulcis), пчелин восок (Cera alba), мед, органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), црно чоколадо, глицерин, масло од пченични никулци (Triticum vulgare), арома, овесна каша(Avena sativa), масло од тангерина (Citrus reticulata), масло од сладок портокал (Citrus sinensis), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), абсолут од колумбиско какао (Theobroma cacao), *лимонен, *линалул, *анасон алкохол, *цитрал

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Цвете 21/02/2021

Единствен продукт кој убаво се впива и ги омекнува усните. Го ставам и навечер пред спиење а кога ке станам моите усни уште имаат тенок слој од балзамот на нив и се меки. Препорачувам да се користи во комбинација со еден од пилинзите за усни за да се отстрани мртвата кожа од усните притоа балзамот поубаво да се впија во нив.

Сања 22/05/2020

После нанесување усните ми се многу меки. Трае предолго и мириса предобро!!!


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Limited Edition
Vegan
Trick Or Treat
Пилинг за усни
Вкусно и киселко

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Limited Edition
Galaxy
Пилинг за усни
Меки, слатки бакнежи

495ден / 25г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Unicorn
Пилинг за усни
Најслаткиот од сите

495ден / 25г