Балансирање и одмастување на скалпот?

Jumping Juniper

Цврст шампон

Jumping Juniper

595ден

55г

Совршен избор кога имаш потреба од длабинско чистење на скалпот. Смреката го регулира лачењето на себум и го чисти скалпот. Употребивме смирувачка лаванда и антибактериско масло од рузмарин за смирување и чистење на скалпот. Маслата од лимон и зелен лимон даваат сјај бидејќи ги израмнуваат кутикулите на самото влакно овозможувајќи им да рефлектираат повеќе светлина.
Состојки :


натриум лаурил сулфат, инфузија од лаванда и рузмарин (Lavandula angustifolia; Rosmarinus officinalis), масло од лимон (Citrus limonum), парфем, масло од смрека (Juniperus communis), масло од зелен лимон (Citrus aurantifolia), *цитрал, *лимонен, *гераниол, *линалул, боја 60725

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Seanik
Цврст шампон
Нека вашата коса биде здрава и бујна

595ден / Парче
Jason And The Argan Oil
Цврст шампон
За омекнување и сјај на руса и седа коса

595ден / 55г
Daddy-O
Шампон
Темјанушки за сјајна плава и седа коса

495ден / 100г
Soak And Float
Цврст шампон
Смири го скалпот и поздрави се со првутот

595ден / 55г
Rehab
Шампон
Детокс и терапија на фарбана и третирана коса

550ден / 100г
Vegan
Flyway Hair
Цврст шампон
За безобразно добра коса - смирен скалп и волумен

595ден / 55г
Round Tin
Метално кутивче - Тркалезно
Одлично е за чување на цврстите шампони

195ден / 20г
Cynthia Sylvia Stout
Пивски шампон
Црно пиво за прекршена коса

450ден / 100г