Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

Ocean Salt

Пилинг за лице и тело

Ocean Salt

795ден

120г

Лимета потопена во водка измешана со грејпфрут и бранови сол се главните состојки на овој неодолив пилинг за лице и тело.

Морската сол е богата со минерали и е одлична за триење и полирање на кожата. Додадовме свиленкаст путер од авокадо, кокосово масло и апсолут од морски алги за да остане кожата омекната, сјајна и здрава. 

Ако се чувствуваш дека ти е потребен добар пилинг, тогаш нанеси го пилингот на сува кожа. А, ако сакаш понежно полирање, тогаш истриј на мокра кожа. 


Состојки :


ситна морска сол, инфузија од свеж цитрон (Citrus paradisi), рачно собрана крупна морска сол, стеаринска киселина, свеж органски лајм екстрахиран во водка (Citrus aurantifolia), натриум кокомпацетат, гликол стеарат, третаноламин, путер од авокадо (Persea gratissima), extra virgin кокосово масло (Cocos nucifera), масло од лајм (Citrus aurantifolia), апсолут од морски алги (Fucus vesiculosus), апсолут од лист од темјанушки (Viola odorata), глицерин, ланолин, цетерил алкохол, *цитрал, *лимонен, *линалул, парфем, боја 42090, метилпарабен, пропилпарабен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г
Best Seller
Ultrabland
Чистач за лице
Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

550ден / 45г
Kalamazoo
Чистач за лице и брада
За чиста, мека брада и смирено меко лице

695ден / 100г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Best Seller
Angels On Bare Skin
Свеж чистач за лице
За чувствителна кожа и лесна хидратација

695ден / 100г
Best Seller
Grease Lightning
Третман за акни
Кажи им чао на акните

595ден / 45г
Let The Good Times Roll
Свеж чистач за лице
Масира, омекнува и хидрира

695ден / 100Г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г