Бања ли е или слаткара?

Creamy Candy

Пенлива купка

Creamy Candy

295ден

Парче

Ако вообичаено рачете ти посегнува по слатки за да се расположиш, време е да се соочиш со фактот дека оваа пенлива купка ќе ја заврши истата работа. Мирисот на шеќерна волна ќе те расположи како ништо неодамна. Ќе добиеш феноменална хидратација со какао путер и бадемов путер во парчиња кои како што се топат, твојата кожа добива свиленкаста текстура. Мњам!Состојки :


сода бикарбона, вински камен (Potassium bitartrate), натриум лаурет сулфат, фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), лаурил бетаин, пченкарно брашно (Zea mays), парфем, бадемово масло (Prunus dulcis), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), лимонска киселина, титаниум диоксид, Лаурет 4, алфа-изометил ионен, боја 45410, боја 14700, боја 17200, бомбон во форма на цвет

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Big bottle of calm
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Ароматерапија со лаванда

695ден / Парче
Limited Edition
The easter bunny
Пенлива купка
Цитрусни и златни меурчиња

395ден / Парче
Frozen
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Разладувачка магија

350ден / Парче
The great wave
Пенлива купка
Свежо и заводливо

495ден / Парче
Best Seller
Sleepy
Пенлива купка
Мека, сонлива лаванда

495ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
The Comforter
Пенлива купка
Покријте се со меко овошно ќебенце

495ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Ден на вљубените
Kim the Carrot
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Куп пена со мирис на бомбони

450ден / Парче