Свежи и цитрусни меурчиња

Lemon Crumble

Пенлива купка

Lemon Crumble

495ден

Парче

Нема нешто поосвежувачко од лимонада нели? За потребите на оваа прекрасна пенлива купка, ние земавме многу свеж цеден сок и масло од сицилијански лимон и ги искомбиниравме со хранливи фер тргувани какао и шеа путери за неодоливо мазна кожа.


Како се користи: Издроби ја под млаз топла вода за свежи меурчиња. Зачувај дел за подоцна, никогаш не се знае кога ќе сакаш репете!

Начин на чување: Исто како и вистински лимон, оваа купка се чува на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, фер тргуван органски какао путер, лаурил бетаин, густин, масло од сицилијански лимон, Лаурет 4, *лимонен, свеж лимон, фер тргуван шеа путер, титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *цитрал, боја 47005:1, лист од маркут лајм

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Frozen
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Разладувачка магија

350ден / Парче
Milky Bath
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Смирувачко овесно млеко помешано со цитруци

595ден / Парче
Vegan
Support bubble
Пенлива купка
Свежина и спокој

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Ден на вљубените
Kim the Carrot
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Куп пена со мирис на бомбони

315ден / Парче
Best Seller
Sleepy
Пенлива купка
Мека, сонлива лаванда

495ден / Парче
Ladybird
Пенлива купка
Неповторлива свежина

450ден / Парче
A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче
Worry monster
Пенлива купка
Безгрижна виолетова пена

430ден / Парче