Сочни и хидрирачки меурчиња

Peach Crumble

Пенлива купка

Peach Crumble

495ден

Парче

Ако ти се допаѓа нашата Peachy шумлива купка, тогаш ќе се заљубиш во оваа сочна пенлива купка. 
Направена од истата комбинација на грејпфрут-давана, овој фантастичен пенливец изобилува со фер тргуван какао путер за мека кожа. Издроби ја под млаз вода и набљудувај како бањата изобилува со хидратантни меурчиња и пена... Потоа нурни се во водата и опушти се со овој сладок мирис.


Како се користи: Издроби ја под млаз топла вода за меурчиња полни праски. Зачувај дел за подоцна, никогаш не се знае кога ќе сакаш репете!

Начин на чување: Исто како и вистинска праска, оваа купка се чува на ладно и суво место.


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, фер тргуван органски какао путер, лаурил бетаин, густин, парфем, масло од грејпфрут, масло од пелин, масло од елеми, масло од тагета, свежа праска, фер тргуван шеа путер, гуар гума, титаниум диоксид, Лаурет 4, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, гераниол, *лимонен, *линалул, боја 77491, боја 19140, боја 45410:1, боја 15985:1, боја 19140:1, боја 45410, боја 17200, боја 45410:2, лист од макрут зелен лимон

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Ден на вљубените
Kim the Carrot
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Куп пена со мирис на бомбони

450ден / Парче
A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче
Rainbow
Пенлива купка
Циртусен спектар на бои

450ден / Парче
Castle in the clouds
Пенлива купка
Нежна и цветна фантазија

395ден / Парче
Raspberry blower
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Овошна, опојна, забавна

595ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Besties
Пенлива купка
Совршено пролетно освежување

450ден / Парче
Rose Jam
Пенлива купка
Пена и рози за незаборавна романтика

395ден / Парче
Unicorn Horn
Пенлива купка
Верувате ли во легенди полни со лаванда?!

370ден / Парче