Мека, сонлива лаванда

Sleepy

Пенлива купка

Sleepy

495ден

Парче

Кога мирниот сон е надвор од дофат, оваа пенлива купка е вистинското решение. Заминуваме на облак смирувачка лаванда, тонка и иланг иланг...

Пловиме кон смирено, бистро море со оваа шарена купка. Најпродаваната комбинација од лаванда и тонка која веќе можеш да ја пронајдеш во шумлива купка, гел за туширање, лосион за тело и уште многу производи сега е тука да направи незаборавни меурчиња во твојата бања со својот смирувачки мирис. Издроби ја под млаз вода и пушти ги своите стравови.


Како се користи: Издроби ја под млаз топла вода додека не се чувствуваш задоволно со планината од меурчиња која расте.


Начин на чување: На суво и ладно место, подготвено за употреба секогаш кога ти треба добар сон!


Состојки :


сода бикарбона, тартар крем, натриум лаурет сулфат, лаурил бетаин, густин, масло од лаванда, бензоин смола, абсолут од тонка, масло од иланг иланг, титаниум диоксид, *бензил бензоат, *кумарин, *линалул, парфем, боја 77007, боја 45410:1, боја 45410:2, боја 17200, боја 42090, боја 42090:2, боја 45380:2

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче
Peach Crumble
Пенлива купка
Сочни и хидрирачки меурчиња

495ден / Парче
Castle in the clouds
Пенлива купка
Нежна и цветна фантазија

395ден / Парче
Mrs Whippy
Пенлива купка
Меурчиња од карамела

450ден / Парче
Twilight
Пенлива купка
Релаксирачки спој од лаванда и тонка

395ден / Парче
Lemon Crumble
Пенлива купка
Свежи и цитрусни меурчиња

495ден / Парче
Puppy love
Пенлива купка
Овошен десерт

450ден / Парче
Frozen
Пенлива купка за повеќекратна употреба
Разладувачка магија

350ден / Парче