Најслаткиот од сите

Unicorn

Пилинг за усни

Unicorn

495ден

25г

Што мислите дека јадат Еднорозите? Мафани со црни рибизли!

Земете доволна количина од овој деликатес пилинг за усни. Додека триете со слоевите во различни бои магичната мешавина на сливи, органско масло од јојоба и шеќер ќе ви ги припреми усните за денот на вљубените.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

- Десерти со богати овошни мириси и мафани со црни рибизли.

- Plum Rain гелот за туширање.

- Да ширите магија секаде каде што ќе поминете.Ефекти:

- Органското масло од сливи е полно со омега - 9 и е одлично за усните да станат меки и мазни.

- Органското масло од јојоба е најблиску до природната хидратација што нашето тело ја произведува и е одлично за интензивно навлажнување и омекнување.

- Бајките за меки усни ви се само на едно протривање од вас, со нежна ексфолијација со шеќер ќе ги оживеете бајките за полирани и меки усни.


Како се користи: Земете мала количина на вашиот прст и протријте го на усните.


Состојки :


рицинусов шеќер, органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), бомбон, органско девствено масло од сливи (Prunus domestica), арома, лимонска киселина, титаниум диоксид, густин (Zea mays), синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, алфа-изометил ионен, *линалул, боја 77491, боја 42090:1, боја 45430:1, боја 45410, боја 17200

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г