Нека вашата коса биде здрава и бујна

Seanik

Цврст шампон

Seanik

595ден

Парче

Овој цврст шампон со морска сол и лимон дава одличен сјај и волумен како и разведрувачки летен мирис. Содржи витамински богата Ирска морска трева, Јапонска морска трева Нори богата со протеини и минерали како и масло од лимон за сјај. Додадовме мимоза и јасмин за да добиете неодолив мирис.
Состојки :


натриум лаурил сулфат, гел од ирска мов (Chondrus crispus), парфем, нори морски алги (Algae), фина морска сол, масло од лимон (Citrus limonum), абсолут од мимоза (Acacia decurrens), абсолут од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), натриум кокомпацетат, *лимонен, боја 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Vegan
Angel Hair
Цврст шампон
Хидратантна протеинска нега

595ден / 55г
Vegan
Flyway Hair
Цврст шампон
За безобразно добра коса - смирен скалп и волумен

595ден / 55г
New

New

Цврст шампон
Спречува опаѓање и поттикнува раст

595ден / 55г
Fairly Traded Honey
Шампон
Замбијски мед за здрава, хидрирана и сјајна коса

695ден / 110г
Jason And The Argan Oil
Цврст шампон
За омекнување и сјај на руса и седа коса

595ден / 55г
Blousey
Банана шампон
Богата хидратација

1.495ден / 240г
No Drought
Сув шампон
Рефреш на косата за една секунда

850ден / 115г
Vegetarian
Honey I Washed My Hair
Цврст шампон
Лесна хидратација и омекнување

595ден / 55г