За хидратација и чистење на чувствителна кожа

Sleepy Face

Naked балзам за чистење на лице

Sleepy Face

595ден

35г

Почастете се со овој небесно релаксирачки чистач пред да одите на спиење. Сонлива плочка со природни масла и путери кои ќе ја смират кожата и умот која содржи омекнувачки фер тргуван какао путер, балансирачко масло од јојоба, бадемово масло и смирувачко масло од лаванда за совршено вечерно опуштање. Резултатот е кожа мека како свила. Нанесете го директно на кожата на лицето, вмасирајте го и потоа избришете го лицето со влажно памукче. Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), органски илипе путер (Shorea stenoptera), екстракт од алканет во органско масло од јојоба (Alkanna tinctoria; Simmondsia chinensis), овесно млеко (Avena sativa), бадемово масло (Prunus dulcis), Lмасло од лаванда (Lavandula angustifolia), абсолут од лаванда (Lavandula angustifolia), *кумарин, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Kalamazoo
Чистач за лице и брада
За чиста, мека брада и смирено меко лице

695ден / 100г
9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

550ден / 95г
Best Seller
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

795ден / 120г
Aqua Marina
Свеж чистач за лице
Длабински чистење, смирување и омекнување

695ден / 100г
Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Best Seller
Ultrabland
Чистач за лице
Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

550ден / 45г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Tea Totaler
Naked балзам за чистење на лице
Антивоспалително чистење и смирување

595ден / 35г