Карамела за туширање

Yog Nog

Гел за туширање

Yog Nog

550ден

Sugar, spice and all things nice... На пример кремаста пена со мирис на карамела која ќе ја направи твојата кожа мека како путер. Маслото одиланг иланг хидрира, а водата од јаворов сируп помага на кожата да ја задржи хидратацијата и во најладните временски услови. Последната зачинска нота од масло од каранфилче ја стимулира кожата и те става во расположение за опуштање пред разиграно огниште.


Ќе Ви се допадне ако сакате:

- слатки ноти од јаворов сируп и зачински ноти на масло од каранфилче

- бескрајно препуштање на омилените слатки во зима


Ефекти:

- водата од јаворов сируп и екстрактот од карагенен создаваат хидратантен коктел за кожата.

- луксузната пена од загревачко масло од каранфилче и воздигнувачкото масло од иланг иланг ќе те прекријат во сигурност и среќа.


Како се користи:   Стави од гелот на рака и почни да триеш по цело тело и дозволи затоплувачкиот мирис да те однесе во земјата на колачите.


Состојки :


Maple Syrup Water, Sodium Cocoamphoacetate, Sodium Laureth Sulfate, Glycerine, Cocamidopropyl Betaine, Perfume, Carrageenan Extract, Clove Bud Oil, Ylang Ylang Oil, Water (Aqua), Titanium Dioxide, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, *Eugenol, *Linalool, Colour 77491, Colour 47005

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Marija 05/12/2020

Doma site edvaj chekaat da se istushiram da zamirisa cela kukja. Posle tushiranje malku yog nog mleko za telo i spremna sum za spienje na oblaci.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lush Lashes
Маскара
За екстремни должини

995ден / Парче
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
Kigali
Кармин
Сјајно и розево

695ден / Парче
Sleepy shower bomb
Kупка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г