Богата нега со сируп од урми и меки ноти на ванила

Sticky dates

Гел за туширање

Sticky dates

595ден

Уживајте во слатката хидратација! Овој гел за туширање инспириран од Бајрам е идеален за после постот кога на кожата и треба малку потхранување и омекнување. Направете пена од органски сируп од урми што ја задржува влажноста во кожата, смирувачко масло од сандалово дрво и свеж сок од портокал за хидратантен туш што ќе остави вашата кожа да се чувствува обновена и освежена.


Како да се користи:

Започнете го бајрамското утро слатко - но под туш! Со хидратантна формула која нежно се распенува, тријте по целото тело и исплакнете.Состојки :


Organic Date Syrup, Glycerine, Sodium Laureth Sulfate, Vanilla Pod Infusion, Cocamidopropyl Betaine, Sunflower Lecithin, Perfume, Fresh Orange Juice, Carob Resinoid, Benzoin Resinoid, Sandalwood Oil, Gardenia Extract

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Posh Chocolate
Крем за туширање
Неодоливо хидратантен и омекнувачки

595ден / 100г
Vegan
Ден на вљубените
Posh White Chocolate and Rose
Крем за туширање
Подарете си неодолива мека кожа

595ден / 100г
Best Seller
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

395ден / 100г
Rose Jam
Гел за туширање
Постела од рози

495ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Online Exclusive
Get Outta My Swamp
Слајм за туширање
Пазете се, огар!

650ден / 100г
Limited Edition
Vegan
Yummy custard
Крем за туширање
Кремаста ванила и овесно млеко

595ден / 120g
Vegan
Good karma... everybody needs some
Гел за туширање
Пачули и сончеви портокали

495ден / 120g
Ново
Oudhess
Гел за туширање
Мубарак! Време е да го прославиме Бајрам

595ден / 125г