Пачули и сончеви портокали

Good karma... everybody needs some

Гел за туширање

Good karma... everybody needs some

495ден

Конечно традиционалниот Lush мирис преточен во гел за туширање. Карма изобилува со остри ноти на бор, свеж сок од портокал и инфузија од лимонова трева, комбинација која дава уникатна свежина на кожата и долготраен мирис. 


Како се користи:

Застанете под туш и уживајте во свежите и билни ароми кои ќе ве направат да се чувствувате како да сте на врвот на светот. Бор, пачули и лимонова трева прават одлична свежа и хербална арома што може да се сретне и кај омилениот Карма парфем.

Состојки :


вода (Aqua), натриум лаурет сулфат, натриум кокомпацетат, глицерин, инфузија од лимонова трева, лаурил бетаин, парфем, свеж сок од портокал, масло од пачули, масло од бразилски портокал, масло од лавандин, масло од сибирски бор, масло од лимонова трева, масло од елеми, млечна киселина, *цитрал, *цитронелол, *гераниол, *хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Julija Kostova 21/07/2021

se so e karma mi e fantasticno dobro mi bevte pratile tester i sega si naracuvam mi se dopaga mnogu


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Snow Fairy
Гел за туширање
Шеќерна волна преточена во светкав гел

450ден / 100г
Honey I washed the kids
Гел за туширање
Дојди ваму, меду мој!

495ден / 100г
Posh Chocolate
Крем за туширање
Неодоливо хидратантен и омекнувачки

595ден / 100г
Vegan
Sticky dates
Гел за туширање
Богата нега со сируп од урми и меки ноти на ванила

595ден / Парче
Limited Edition
Hot Toddy
Гел за туширање
Загревачки пијалок за мека кожа

595ден / 115г
Limited Edition
Bouncing Santa
Желе за туширање
Овошна празнична забава

395ден / 85г
Limited Edition
Tarantula
Желе за туширање
Страшно добро туширање со мирис на цреша

695ден / 170г
Happy Hippy
Гел за туширање
Освежителен појадок

495ден / 100г