Пачули и сончеви портокали

Good karma... everybody needs some

Гел за туширање

Good karma... everybody needs some

495ден

Конечно традиционалниот Lush мирис преточен во гел за туширање. Карма изобилува со остри ноти на бор, свеж сок од портокал и инфузија од лимонова трева, комбинација која дава уникатна свежина на кожата и долготраен мирис. 


Како се користи:

Застанете под туш и уживајте во свежите и билни ароми кои ќе ве направат да се чувствувате како да сте на врвот на светот. Бор, пачули и лимонова трева прават одлична свежа и хербална арома што може да се сретне и кај омилениот Карма парфем.

Состојки :


вода (Aqua), натриум лаурет сулфат, натриум кокомпацетат, глицерин, инфузија од лимонова трева, лаурил бетаин, парфем, свеж сок од портокал, масло од пачули, масло од бразилски портокал, масло од лавандин, масло од сибирски бор, масло од лимонова трева, масло од елеми, млечна киселина, *цитрал, *цитронелол, *гераниол, *хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Julija Kostova 21/07/2021

se so e karma mi e fantasticno dobro mi bevte pratile tester i sega si naracuvam mi se dopaga mnogu


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Dirty Springwash
Гел за туширање
Ледена свежина за расонување и освежување

450ден / 100г
Limited Edition
Vegan
-50%
Jolly
Гел за туширање
Студено попладне со слатки зачини

250ден 495ден

Limited Edition
-50%
Lord of Misrule
Гел за туширање
Гозба за вашите сетила, зачинета со ванила и бибер

275ден 550ден

Limited Edition
Vegan
-50%
Snow cake Jelly Stack
Желе за туширање
Марципан, карамела и цреши

395ден 795ден

Best Seller
The Olive Branch
Гел за туширање
Смирете ја кожата

450ден / 100г
Happy Hippy
Гел за туширање
Освежителен појадок

450ден / 100г
Conga
Желе за туширање
Застани во ред!

395ден / 100г
Crash
Желе за туширање
Ајде, прослави ги добрите времиња!

395ден / 100г