Зелен лимон и темјан за остри и свежи ноти

Zesty

Спреј за тело

Zesty

1.495ден

200мл

Овој спреј претставува спој на мириси кои ќе ве развеселат и ќе ви го подобрат расположението. Свежа, остра експлозија од ведри ноти на лајм и нероли, во комбинација со дрвенести и длабоки ноти на темјан го прави овој спреј возбудлив и освежувачки.


Ќе ви се допадне овој спреј ако посакувате:

- Свежи и цитрусни ароми, кои оставаат чувство на безгрижност и топлина.

- Happy hippy гел за туширање, Lime bounty лосионот за тело.Состојки :


DRF алкохол,  вода (Aqua),  парфем,  глицерин,  масло од зелен лимон, *лимонен, масло од темјан, масло од нероли, Алфа-исометил ионен, бензил салицилат,  *цитрал,  *фарнесол,  *гераниол,  *хидроксицитронелал,  *изоеугенол,  *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Big

Big

Спреј за тело
Нероли, сицилијански црвени мандарини и ванила

1.795ден / 200мл
Vegan
Salty
Спреј за тело
Софистицирана свежина

1.995ден / 200мл
Let the good times roll
Спреј за тело
Карамелизирани пуканки и шеќерен колач

1.495ден / 200мл
Vegan
Avocado co-wash
Спреј за тело
Авокадо?

1.495ден / 200мл
Dad's Garden Lemon Tree
Спреј за тело
Топол, сончев цитрус

1.495ден / 200мл
Vegan
Honey I Washed The Kids
Спреј за тело
Меден спреј за тело

1.495ден / 200мл
Vegan
Sex Bomb
Спреј за тело
Јасмин, жалфија, иланг иланг...

1.495ден / 200мл
Vegan
Sakura
Спреј за тело
Црешов цвет, мимози и цвет од портокал

1.895ден / 200мл