Слатко, овошно и кремасто

The Old Songs Are Waking

Пилинг за туширање

The Old Songs Are Waking

695ден

Сладок, овошен и кремаст шеќерен пилинг кој ве поттикне да пеете додека се капете или се туширате! Нашето ресторативно и хидратантно масло од бабасу се произведува од диви плодови рачно собрани од домородните жени во бразилскиот Амазон. Рицинусниот шеќер нежно ја полира вашата кожа, додека неговиот прекрасен мирис налик на бонбони ја исполнува вашата бања благодарение на апсолутите од тонка и ванила.


Како се користи:

Земете од овој луксузен пилинг и нанесете на целото тело, а потоа исплакнете додека гласно ја пеете вашата омилена песна. Сепак вие сте ѕвездата на шоуто за туширање!


Состојки :


Caster Sugar, Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Babassu Oil, Extra Virgin Coconut Oil, Perfume, Tonka Absolute, Vanilla Absolute, Bergamot Oil, Olibanum Resinoid, Cornstarch, Lactic Acid, Titanium Dioxide, Talc, Lauryl Betaine, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Silica, Alpha-Isomethyl Ionone, *Citronellol, Coumarin, *Limonene, *Linalool, Colour 45410:2, Colour 77491, Colour 42090:2, Colour 77499

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г
Magic Crystals
Пилинг за туширање
Ледена свежина и воздишки од среќа

895ден / 300г
Limited Edition
Wild Violet Co-Mingle
Пилинг за туширање
Лудо, прекрасно, слатко и омекнувачко

1.295ден / 225г
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

695ден / 90г
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Limited Edition
Vegan
Sticky Dates
Пилинг за туширање
За мека, блескава и неодоливо слатка кожа

1.295ден / Парче
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г