Лудо, прекрасно, слатко и омекнувачко

Wild Violet Co-Mingle

Пилинг за туширање

Wild Violet Co-Mingle

1.295ден

225г

Ги повикуваме сите прекрасни мајки! Овој пилинг за тело со инфузија од иланг иланг и слатки листови од темјанушка е направен само за вас.

Посветете пет минути на себе за луксузно, омекнувачко туширање со прашок од тагуа орев и мноштво хидратантни состојки како путери и бадемово масло. Свежата, предизвикувачка арома го исполнува воздухот и ве транспортира во дивината.


Како се користи:

Нанесете обилно на влажна кожа со кружни движења, а потоа исплакнете и откријте слатка, мека кожа.


Состојки :


Glycerine, Sweet Violet Leaf Infusion, Tagua Nut Powder, Spring Water, Sodium Laureth Sulfate, Almond Oil, Propylene Glycol, Brazil Nut Oil, Ground White Rice, Ylang Ylang Flower Infusion, Fair Trade Shea Butter, Stearic Acid, Argan Oil, Cupuaçu Butter, Rosewood Oil, Violet Leaf Absolute, Ylang Ylang Oil, Jasmine Absolute, Fair Trade Organic Cocoa Butter, Carrageenan Extract, Titanium Dioxide, Triethanolamine, Cetearyl Alcohol, Synthetic Fluorphlogopite, Alpha-Isomethyl Ionone, *Benzyl Benzoate, Citronellol, Geraniol, *Limonene, *Linalool, Perfume, Colour 77007

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Orange
Пилинг за туширање
Simply the zest!

895ден / 330г
Square Tin
Метално квадратно кутивче
Организирајте ја вашата колекција

150ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Sticky Dates
Пилинг за туширање
За мека, блескава и неодоливо слатка кожа

1.295ден / Парче
Buffy
Путер со пилинг за туширање
Кој сака затегнати и мазни бутови и задник?!

695ден / 90г
Best Seller
Scrubee
Путер со пилинг за туширање
Запознајте ја вредната пчеличка!

695ден / 100г
Limited Edition
The Old Songs Are Waking
Пилинг за туширање
Слатко, овошно и кремасто

695ден / 135г
Rub Rub Rub
Пилинг за туширање
Свежо истриено

895ден / 330г
Magic Crystals
Пилинг за туширање
Ледена свежина и воздишки од среќа

895ден / 300г