Доза свежина

Salt Water Soother

Бомба за во када

Salt Water Soother

360ден

Парче

После тренинг, трчање или после долг и напорен ден, освежете го телото со оваа мешавина од масла од пеперминт, нане и еукалиптус.


Содржи 50% епсом сол која ќе ги опушти и смири уморните мускули но воедно дава и интензивна хидратација и омекнување на вашата кожа. Свежиот мирис ќе ве наполни со енергија и ќе ве остави во одлично расположение. Доколку сакате максимален ефект на релаксација и регенерирање после топлата бања, ви препорачуваме да си го дозволите After маслото за масажа со магнезиум.


Како се користи: Оставете ја во полна када и уживајте додека таа се топи.


Како се чува: На ладно и суво место, подалеку од вода.


Тука дознајте повеќе за бенефитите од магнезиумот.


Состојки :


Sodium Bicarbonate, Epsom Salts (Magnesium Sulfate), Citric Acid, Peppermint Oil (Mentha piperita), Eucalyptus Oil (Eucalyptus globulus), Spearmint Oil (Mentha spicata), Water (Aqua), Dipropylene Glycol, *Hydroxycitronellal, *Limonene, *Linalool, Perfume, Colour 47005, Colour 42090

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Ден на вљубените
Love Burger
Бомба за во када
Ти си тоа што го сакам!

995ден / Парче
Vegan
Wild Remedy
Бомба за во када
Препуштете и се на убавината на природата

360ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Bunny Moon
Бомба за во када
Луксузна бања за сладок сон

495ден / Парче
Limited Edition
Atom Heart Mother
Бомба за во када
Мечтаење за летните денови

360ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Ден на вљубените
Flower Bombshell
Бомба за во када
Постела од рози

995ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Blooming Beautiful Orange Blossom
Бомба за во када
Весел, сладок и возбудлив портокал

395ден / Парче
Tisty tosty
Бомба за во када
Љубов на прв мирис

295ден / Парче
Limited Edition
Follow the white rabbit
Бомба за во када
Цитрусно виножито

295ден / Парче