Нежна, шеќерна бајка

Snow Fairy

Миризлива свеќа

Snow Fairy

2.495ден

425г

Конечно ја имаме !

Магијата од Snow Fairy колекцијата оваа година ја имаме и во миризлива свеќа. Овој мирис со сигурност тврдиме дека нема да ве остави рамнодушни, баш напротив, со нејзиниот шарм ќе ве однесе во една снежна бајка, правејќи ве центар во универзумот со своите нежни, шеќерни ноти.

 

Од што е направена оваа свеќа?

Исто како и сите наши производи, ние користиме убави, висококвалитетни есенцијални масла со "етички" извори и во нашите свеќи. Со природна восочна основа од восок од семе од репка, кокосово масло, восок од кокос и рицинусово масло, сите наши свеќи се без палмино масло, без парафини, без ГМ и без соја и се 100% вегански. Прекрасното матирано стакло е повторно употребливо или може да се рециклира. 

Време на согорување: 35 - 40 часа

Димензии:  125мм дијаметар x  70мм висина


Како да го добиете најдоброто од вашата свеќа: 

- Запалете ја запалената свеќа на подлога или чинија за да ги заштитите површините.

- Користете ги во добро проветрено место, избегнувајќи провев.

- Внимателно изгаснете.

- Никогаш не оставајте запалена свеќа без надзор или на дофат на деца или домашни миленици.Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Snow Fairy shower gel
Гел за туширање
Шеќерна волна преточена во светкав гел

550ден / 100г
Limited Edition
Pumpkin Crumble
Пенлива купка
Страшно омекнувачки меурчиња

595ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Gelt Melt
Маслена купка
Слатки какао и ванила

495ден / Парче
Limited Edition
Snow Fairy Lush Melt
Маслена купка
Послатко од било кога

495ден / Парче
Limited Edition
Bonehead
Пенлива купка
Свежо нане

470ден / Парче
Limited Edition
The Night Before Christmas
Подарок
Слатки соништа

995ден / Парче
Ново
Tofu
Шампон
Регенерирана, богата и сјајна коса

750ден / 90г
Limited Edition
Spruce Up Your Life!
Подарок
Фина петка за освежување

2.695ден / Парче