Мњам!

American Cream

Регенератор за коса

American Cream

495ден

Мажоретка која обожава јагоди и мириса на милкшејк се грижи твојата коса да блесне како на холивудските ѕвезди. Предупредување: може да ги донесе сите момчиња во твојот двор! 

Впушти се во овој богат и феноменално миризлив регенератор за коса кој дава сјај и неодоливи слатки прамени кои блескаат каде и да си. Свежите јагоди нежно ја чистат косата додека мала доза сок од портокал ги израмнува кутикулите и овозможува да рефлектираат поеќе светлина за лудо добар сјај.

Релаксирачки жалфија и лаванда ќе обрнат внимание на скалпот, смирувајќи го заедно со медова вода. Состојки :


вода (Aqua), инфузија од ванила (Vanilla planifolia), пропилен гликол, сок од органски портокал (Citrus aurantium dulcis), цетеарил алкохол & натриум лаурил сулфат, свежи јагоди (Fragaria vesca), парфем, цетеарил алкохол, мед, ланолин, абсолут од ванила (Vanilla planifolia), масло од кедар жалфија (Salvia sclarea), масло од лаванда (Lavandula angustifolia), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), цетримониум хлорид, феноксиетанол, бензил алкохол, алфа-изометил ионен, кумарин

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Tamara 22/05/2020

Kosata mi mirisa cel den na ovoj prekrasen regenerator, ne bi go smenila! :)


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Jungle
Пресуван регенератор за коса
Богата хидратација за сува и/или виткана коса, смири ја џунглата.

495ден / 60г
Vegan
Big

Big

Пресуван регенератор за коса
За волумен и лесна хидратација

495ден / 60г
Vegan
Sugar Daddy-O
Цврст регенератор
За сјајни прамени и хидрирана руса и седа коса.

495ден / 45г
Candy rain
Регенератор за коса
Макадамија и бразилски орев за свилена и мека коса

595ден / 100г
Happy Happy Joy Joy
Регенеративен парфем за коса
Толку е добар што моравме да му го дуплираме името!

750ден / 100г
Retread
Tројно јак регенератор
Здрава коса е половина здравје

995ден / 245г