Макадамија и бразилски орев за свилена и мека коса

Candy rain

Регенератор за коса

Candy rain

595ден

Ако сакаш незаборавно мазна коса, тогаш оваа мешавина од тонка и какао е твојот спас - благодарение на хидратантните млека од кокос, индиски орев и макадамиа орев заедно со многу дождовна вода од Дорсет.

Да, навистина има дождовна вода која ја собравме од Lush Greenhub и таа ја измазнува косата бидејќи не содржи минерали кои го подигнуваат праменот.

Додадовме регенерирачка мешавина од масла од макадамија и бразилски ореви, па така овој вистински дожд од марципан ќе ти ја овозможи свилената коса која отсекогаш ја посакуваш.


Состојки :


вода (Aqua), крем од индиски ореви (Anacardium Occidentale), млеко од бразилски ореви (Bertholletia Excelsa), кокосов крем (Cocos Nucifera), млеко од макадамија (Macadamia Ternifolia), цетеарил алкохол, цетримониум хлорид, арома, пропилен гликол, етил макадамиат, екстра девствено кокосово масло (Cocos Nucifera), масло од макадамија (Macadamia ternifolia) (Macadamia Ternifolia Seed Oil), масло од бразилски орев (Bertholletia excelsa), бехентримониум хлорид, дождова вода (Aqua), бучу бучу масло (Barosma betulina), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), абсолут од какао (Theobroma cacao), есенцијално масло од бадеми (Prunus Amygdalus Amara), феноксиетанол, бензил алкохол, алфа-изометил ионен, *бензил бензоат, *кумарин, еугенол, *лимонен

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
American Cream
Регенератор за коса
Мњам!

495ден / 100г
Happy Happy Joy Joy
Регенеративен парфем за коса
Толку е добар што моравме да му го дуплираме името!

750ден / 100г
Power
Регенератор
И дава моќ на косата и интензивно хидрира

695ден / 95g
Retread
Tројно јак регенератор
Здрава коса е половина здравје

995ден / 245г
Veganese
Регенератор за коса
Мека и сјајна коса без многу труд

495ден / 100г
Glory
Регенератор
Најјак до сега. Длабинско хидрирање.

695ден / 95g