И дава моќ на косата и интензивно хидрира

Power

Регенератор

Power

695ден

Овој регенератор ќе и ја врати силата на вашата коса. Дополнително ќе ја омекне и ќе ја штити од термичка обработка. Пирето од сладок компир е богато со биотин, го храни влакното и му дава сила додека бадемовото масло му дава неверојатен сјај. Содржи и јаворов сируп кој како природен хумиктант ја одржува влажноста на косата и етил макадамијат кој како анти-статик ќе дозволи локните да изледаат бујно и мазно во текот на денот. 


Како да се користи:

Нанесете го овој интензивен регенератор на влажна коса, исчешлајте, опуштете се и оставете го да си го направи своето, пред добро да го исплакнете.
Состојки :


вода (Aqua), јаворов сируп, пире од сладок компир (Ipomoea batatas), цетерил алкохол, цетримониум хлорид, етил макадамиат, пропилен гликол, парфем, бентримониум хлорид, бадемово масло (Prunus dulcis), Хидролизиран пченичен глутен, органско екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), абсолут од тонка (Dipteryx odorata), бензоин смола (Styrax tonkinensis pierre), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), феноксиетанол, бензил алкохол, кумарин, еугенол

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Galena  22/02/2021

Супер дефиниција на локните на мојата не-толку виткана коса. + неверојатен мириз.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
American Cream
Регенератор за коса
Мњам!

495ден / 100г
Happy Happy Joy Joy
Регенеративен парфем за коса
Толку е добар што моравме да му го дуплираме името!

750ден / 100г
Glory
Регенератор
Најјак до сега. Длабинско хидрирање.

695ден / 95g
Veganese
Регенератор за коса
Мека и сјајна коса без многу труд

495ден / 100г
Best Seller
Candy rain
Регенератор за коса
Макадамија и бразилски орев за свилена и мека коса

595ден / 100г
Retread
Tројно јак регенератор
Здрава коса е половина здравје

995ден / 245г