Оформете ги локните со протеинска нега

Curl power

Крема за коса

Curl power

695ден

100г

Протеински крем за коса богат со гел од ленено семе и слатка моласа за навлажнување, дефинирање и славење на локни. Дадете и на косата хидратација и форма со овој негувачки крем. Богатиот спој на какао путер, арганово и кокосово масло пружаат сериозна хидратација на косата, додека оцетот од кокос дава сјај. Потоа содржи и пченичен глутен и соја за протеинско хранење на кутикулите на влакното. Моласата, како природен хумиктант ќе ја привлече влажноста од околината и ќе остави ефект на здрава и сјајна коса. И ако тоа не е доволно добро, тогаш аромата на литсеа кубеба и бергамот ќе ве натера овој производ да го засакате уште повеќе.


Начин на употреба:
Нанесете на влажна коса или користете како завршен чекор во вашата L.O.C (Liquid-Oil-Cream) рутина.


Состојки :


вода (Aqua), гел од ленено семе, цетерил алкохол, глицерин, цетримониум хлорид, етил макадамиат, пропилен гликол, поливинилпиролидон, парфем, оцет од кокос, моласа, Бехентримониум хлорид, Сквален, масло од бергамот, масло од лицеа кубеба, масло од олибанум, масло од арган, фер тргуван органски какао путер, екстра девствено кокосово масло, органско масло од јојоба, соја лецитин, хидролизиран пченичен глутен, идроксистеарински / линолеични / олеични полиглицериди, феноксиетанол, бензил алкохол, амил цинемал, *бензил цинемат, *цинемал, *цинемил алкохол, *цитрал, *гераниол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Limited Edition
Vegan
Flamingo egg
Шумлива купка
Слатко и овошно задоволство

350ден / Парче
Ново
Vegan
Lulea
Кармин
Металик ултра розева

695ден / Парче
Ново
Kinshasa
Кармин
Боја што остава силен впечаток

695ден / Парче
Ново
Vegan
Lahore
Кармин
Опасно пламена нијанса

695ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Avo Good Easter
Сапун за тело
Цитрусен шербет

695ден / Парче
Ново
Vegan
Liverpool
Кармин
Боја на зрела праска

695ден / Парче
Ново
Saidoun
Кармин
Вашата нова омилена нијанса

695ден / Парче
Sleepy shower bomb
Kупка за туширање
Време е за спиење, нема зошто да се плашиме

195ден / Парче