Баланс и хидратација со мат ефект

Herbalism

Свеж чистач за лице

Herbalism

695ден

100г

Копривата, рузмаринот и оцетот од ориз работат на чистење на кожата, чистејќи ги порите и балансирајќи ги вишокот масла за изедначен тен и чиста кожа. Синото масло од камилица и абсолутот од ружи го балансираат тенот. Мелениот ориз и бадеми нежно ја ексфолираат кожата, а при мешање со вода бадемите создаваат меко млеко кое чисти. Нашиот хлорофилин го извлекуваме од алфалфа растението и е богато со витамини и минерали за ревитализација.Состојки :


мелени бадеми (Prunus dulcis), каолин, глицерин, хлорофилин вода (CI 75810, Aqua), екстракт од коприва, рузмарин и оцет од ориз (Urtica dioica and Rosmarinus officinalis), Rice Bran (Oryza sativa), екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), абсолут од ружи (Rosa damascena), сино масло од камилица (Matricaria chamomilla), масло од жалфија (Salvia officinalis), парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Нина 05/12/2020

Предобар!! Кожата ми е прекрасна после плакнење. Worth it!


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Fresh Farmacy
Сапун за лице
Намали го мастењето, смири ја кожата и излекувај ги акните

695ден / 100г
Kalamazoo
Чистач за лице и брада
За чиста, мека брада и смирено меко лице

695ден / 100г
9 to 5
Лосион за чистење на лице
Луксузено чистење, лесна хидратација и смирување

550ден / 95г
Vegan
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

595ден / 35г
Best Seller
Ultrabland
Чистач за лице
Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

550ден / 45г
7 to 3
Туфер за чистење на лице
Биоразградлив чистач за лице

150ден / Парче
Movis
Сапун за лице
Кожа мека како лебче

695ден / 100г
Best Seller
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

795ден / 120г