Лимон, рузмарин и мандарина

Junk

Парфем

Junk

1.395ден

Ведрите цитрусни ноти на маслото од сицилијански лимон и зелена мандарина ќе го олеснат вашиот од и ќе бидат вашиот сончев зрак каде и да одите, додека приземните и пријатни елементи на жалфија и рузмарин ќе го прицврстат овој мирис со својата хербална арома. Градејќи весел контраст со свежи и хербални мириси, се создава нешто вистински магично.


Состојки :


Органски ДРФ алкохол, парфем, *лимонен, масло од сицилијански лимон, вода, глицерин, алфа-изометил ионен, масло од зелена мандарина, масло од рузмарин, масло од жалфија, *цитрал, *гераниол, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vanillary
Парфем
Дозволете да ве опие слаткиот мирис на ванила

1.795ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
Last Chance
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
Best Seller
Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
Pansy
Парфем
Рузмарин и цвет од портокал

1.495ден / 30мл