Ванила, жалфија и бензоин смола

American Cream

Парфем

American Cream

1.795ден

Напрскај се со овој мирис на милкшејк!

Помини во нашата слаткарница и нарачај туш од овој вкусен мирис на ванила. Абсолутот од ванила и бензоин смола го создаваат овој кремаст парфем со мирис на милкшејк од кој едноставно никогаш нема да ти е доволно.


Ќе ти се допадне ако сакаш:

- да мирисаш мноогу вкусно

- American Cream регенератор за коса или American Cream гел за туширање

- bringin' all them boys to the yardСостојки :


органски DRF алкохол, парфем, вода (Aqua), глицерин, алфа-изометил ионен, , абсолут од ванила, масло од жалфија, масло од лаванда, бензоин смола, *анасон алкохол, *бензил бензоат, кумарин, *гераниол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Junk
Парфем
Лимон, рузмарин и мандарина

1.395ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
Vanillary
Парфем
Дозволете да ве опие слаткиот мирис на ванила

1.795ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
Last Chance
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
Ново
Vegan
Shade
Парфем
Топол, дрвенест и цветен

1.795ден / 30мл