Топол, дрвенест и цветен

Shade

Парфем

Shade

1.795ден

Shade е преполн со прекрасни етерични масла кои му даваат топол, билен мирис. Маслото од сандалово дрво има за цел да му даде на овој парфем топла и дрвенеста нота, додека маслата од темјан и гвајаково дрво го заокружуваат со земјени и цветни тонови. На кожа се развива долго и полека, и со тоа придонесува за пријатен мирис кој ќе ве дружи во текот на целиот ден.


Состојки :


Organic DRF Alcohol, Perfume, Water (Aqua), Glycerine, *Linalool, West Timor Sandalwood Oil, Olibanum Oil, *Limonene, Guaiacwood Oil, Benzyl Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Benzyl Cinnamate, *Cinnamal, *Cinnamyl Alcohol, *Citral, Coumarin, *Farnesol, *Geraniol, Hydroxycitronellal

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lust
Парфем
Флерт со секој чекор

1.795ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
Breath Of God
Парфем
Бесконечност. Божествено просветлување.

2.195ден / 30мл
Pansy
Парфем
Рузмарин и цвет од портокал

1.495ден / 30мл
Vanillary
Парфем
Дозволете да ве опие слаткиот мирис на ванила

1.795ден / 30мл
Love
Парфем
Лимонова трева, бергамот и иланг иланг

2.195ден / 30мл
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Best Seller
Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл