Дозволете да ве опие слаткиот мирис на ванила

Vanillary

Парфем

Vanillary

1.795ден

Слатките и сензуални ванила и јасмин со подржани со мирис на карамела, како што е мирисот на тонка, во овој вкусен парфем. Неговиот карактер навистина се развива и загрева на вашата кожа а вие ќе добивате многу комплименти.


Состојки :


DRF Alcohol, Perfume, Water (Aqua), Glycerine, Butylphenyl Methylpropional, Vanilla Absolute, Jasmine Absolute, Tonka Absolute, *Coumarin, *Benzyl Cinnamate, *Anise Alcohol, *Benzyl Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Cinnamal, *Eugenol, *Limonene, *Linalool, Hydroxycitronellal

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ginger
Парфем
Ѓумбир, мимоза и сандалово дрво

2.195ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
Breath Of God
Парфем
Бесконечност. Божествено просветлување.

2.195ден / 30мл
Last Chance
Vegan
Goddess
Парфем
Испрскај се до божественост

2.995ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
Best Seller
Karma
Парфем
Боемски луксуз

2.195ден / 30мл
Ново
Vegan
Shade
Парфем
Топол, дрвенест и цветен

1.795ден / 30мл