Рузмарин и цвет од портокал

Pansy

Парфем

Pansy

1.395ден

Цветен парфем со мошусни тонови.


Биди цвет во овој прекрасно избалансиран букет. Галбанум носи остри, зелени ноти на овој цветен парфем, давајќи освежителен финиш. Рузмаринот и дабовата мов приземјуваат. Овој мирис беше дел од нашата прва колекција за Cosmetics To Go во 1993 - компанијата која ја започнавме пред да го основаме Lush.


Ќе ти се допадне ако ти се допаѓаат:

- Гелот за туширање Olive Branch
- Маички со цветен дизајн
- Лосионот за тело Pansy


Состојки :


органски DRF алкохол, парфем, вода (Aqua), глицерин, *лимонен, масло од бергамот, абсолут од цвет од портокал, масло од рузмарин, масло од галбанум, лабданум смола, алфа-изометил ионен, бензил бензоат, бутилфенил метилпропионал, *цитрал, кумарин, екстракт од дабова мов, *фарнесол, *гераниол, хексил цинемал, хидроксицитронелал, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Ново
Vegan
Shade
Парфем
Топол, дрвенест и цветен

1.795ден / 30мл
Last Chance
Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
Ново
Junk
Парфем
Лимон, рузмарин и мандарина

1.395ден / 30мл
Lust
Парфем
Флерт со секој чекор

1.795ден / 30мл
Dirty
Парфем
Софистицирана свежина

1.495ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

995ден / 30мл
Vanillary
Парфем
Дозволете да ве опие слаткиот мирис на ванила

1.795ден / 30мл