Масира, омекнува и хидрира

Let The Good Times Roll

Свеж чистач за лице

Let The Good Times Roll

695ден

100Г
Овој чистач за лице ја остава вашата кожа нежна и со мирис на колаче со путер. Пченкарното брашно и палентата прават нежна ексфолиација на кожата, додека циметот во прав стимулира, и ја остава кожата освежена полна со живот и природен сјај! Овој чистач за лице е одличен за оние кои им е потребна хидратација и освежување!

Состојки :


пченкарно брашно (Zea mays), глицерин, талк, вода (Aqua), пченкарно масло (Zea mays), палента, фер тргуван органски цимет во прав (Cinnamomum zeylanicum), парфем, екстракт од гарденија (Gardenia jasminoides), пуканки

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Coalface
Сапун за лице
Отстрани го вишокот на маснотија и затегни ги порите

695ден / 100г
Dark Angels
Свеж чистач за лице
Отстрани го вишокот на сјај и дај и мат ефект на кожата

695ден / 100г
Best Seller
Ocean Salt
Пилинг за лице и тело
Свежа и чиста кожа како никогаш до сега.

795ден / 120г
Vegan
Jade Roller
Naked балзам за чистење на лице
Балансирачко чистење за смирена и тонирана кожа

595ден / 35г
Herbalism
Свеж чистач за лице
Баланс и хидратација со мат ефект

695ден / 100г
Vegan
Sleepy Face
Naked балзам за чистење на лице
За хидратација и чистење на чувствителна кожа

595ден / 35г
Best Seller
Ultrabland
Чистач за лице
Едноставен и ефективен! Нежен и за најчувствителна кожа (вади и шминка)

550ден / 45г
Kalamazoo
Чистач за лице и брада
За чиста, мека брада и смирено меко лице

695ден / 100г