Топол спој од ванила, пачули и бибер

Lord of Misrule

Бомба за во када

Lord of Misrule

350ден

Парче

Шумлива купка за Ноќта на Вештерките со зачинета мешавина од ванила, темно пачули од Суматра и црн бибер.

Препелкај се во водите од оваа немирна купка која е инспирирана од владарот на паганскиот празник: Feast of Fools. 


Како се користи: 

Пушти ја во полна када и уживај во оваа немирна купка која содржи богата хербална мешавина од масла од пачули и црн бибер. 


Како се чува:
Чувај ја на суво место се' до моментот кога се чувствуваш подготвено за спектакуларна бања!


Состојки :


сода бикарбона, лимонска киселина, масло од црн бибер, масло од темно суматранско пачули, абсолут од ванила, тартар крем, вода (Aqua), титаниум диоксид, натрум коко сулфат, допропилен гликол, кокамидопропил бетаин, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *лимонен, *линалул, парфем, боја 42090:2, боја 47005:1, боја 42090, боја 77491, боја 15850:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Deep Sleep
Бомба за во када
Приспивна песна од лаванда

395ден / 200г
Ickle baby bot
Бомба за во када
Приспивна светло сина купка со лаванда

180ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Snowball
Бомба за во када
Апсолутна експлозија од остри мириси и ладни бои

350ден / Парче
Limited Edition
I Want a Hippopotamus For Christmas
Бомба за во када
Пријател со мирис на малини

230ден / Парче
Turmeric Latte
Бомба за во када
Топло и светкаво лате

350ден / Парче
Limited Edition
Ghostie
Бомба за во када
Повеќе е слатко отколку страшно

320ден / Парче
Limited Edition
Vegan
The Golden Pudding
Бомба за во када
Млазови од топли бои и цитрусна арома

395ден / Парче
Tisty tosty
Бомба за во када
Љубов на прв мирис

295ден / Парче