Флерт со секој чекор

Lust

Парфем

Lust

1.795ден

Ова е страшно опоен парфем и дефинитивно не е за срамежливи! Започнува со силен, чист јасмин загревајќи се на кожа како заводлив цветен мирис кој трае со часови и часови. Ова е моќен, сензуален, јасмин парфем кој делува опојно – пособено на жените.


Состојки :


DRF алкохол, парфем, вода (Aqua), глицерин, абсолут од ружи (Rosa damascena), абсолут од јасмин (Jasminum grandiflorum), масло од иланг иланг (Cananga odorata), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), масло од сандалово дрво (Santalum austro-caledonicum vieill), *бензил саликилат, *цитрал, *еугенол, *гераниол, *бензил бензоат, *цитронелол, *фарнесол, *лимонен, *линалул, бензил алкохол

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Dear John
Парфем
Охрабрувачка и зачинета ода на парфемите

1.250ден 2.500ден

I'm Home
Парфем
Таму каде што е срцето

895ден 1.795ден

Rentless
Парфем
Можеби овој парфем е вашиот нов дом

2.195ден / 30мл
Ново
American Cream
Парфем
Ванила, жалфија и бензоин смола

1.795ден / 30мл
Sikkim Girls
Парфем
Егзотичен и заводлив

1.250ден 2.495ден

Ново
Lord of Misrule
Парфем
Пачули, црн бибер и ванила

1.995ден / 30мл
Sun

Sun

Парфем
Подготвени за топла авантура?

1.095ден / 30мл
Cardamom Coffee
Парфем
Зачинот на животот

1.495ден 2.995ден