Слатко кисела цреша

Cherry

Пилинг за усни

Cherry

495ден

25г

Дозволете овој сладок розев пилинг да ви го покаже патот до совршени усни. Оваа разигрна овошна мешавина од сладок рицинусов шеќер и масло од цреши ќе ви остави незаборавен киселкаст вкус на вашата усни а при тоа ќе ги остави неодоливо нежни и меки, како од соништата.


Ќе ви се допадне овој производ доколку сакате:

- сладок вкус на цреши.

- сакате свежo и овошно чувство.


Ефекти:

- маслото од цреши е идеално за навлажнување и омекнување на усните.

- есенцијното масло од бадеми заедно со слатките цреши го збогатува вкусот.

- органското масло од јојоба и шеа путерот даваат дополнителна хидратација и мекост.

- рицинусовиот шеќер прави ексфолијација и ја остава устата совршено обновена и омекната.


Како се користи: Земете мала количина на вашиот прст нанесете ја на усните и нежно протријте. Состојки :


рицинусов шеќер, органско масло од јојоба, масло од цреши, фер тргуван шеа путер, лимонска киселина, масло од давана, абсолут од какао, eсенцијално масло од бадем, титаниум диоксид, синтетички флуорфлогопит, кајал оксид, *еугенол, * лимонен, боја 77491, боја 15850:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Unicorn
Пилинг за усни
Најслаткиот од сите

495ден / 25г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г