За лесно расчешлување, хидрира и штити

Super milk

Регенеративен спреј за коса

Super milk

1.095ден

На повидок е нов супер херој за вашата коса! Мултифункционален спреј кој е одличен за секого. Super milk е производ за задоволување на илјада потреби.

Може да се користи во првиот чекор од методот LOC (Liquid-Oil-Cream). Млеката од бадем, кокос и овес даваат хидратација, додека екстра девственото маслиново масло помага да се зајакне влакното. Совршен е за да даде лесна хидратација на косата без да го наруши природниот волумен,и да го смири непосакуваниот електрицитет.


Како да се користи:

Нанесете на влажна коса како регенератор кој не се измива, за да помогнете во расчешлување, да ја заштитите косата од топлина пред сушење или како прајмер за стилизирање.

Може да се користи и на сува коса за давање влажност и спречување појава на електрицитет.
Состојки :


вода (Aqua), бадемово млеко (Prunus dulcis), млеко од кокос (Cocos nucifera), овесно млеко (Avena sativa), глицерил стеарат и PEG-100 стеарат, парфем, цетерил алкохол, етил макадамиат, C13-15 алкан, свеж сок од лимон (Citrus limonum), пропилен гликол, екстра девствено маслиново масло (Olea europaea), бентримониум хлорид, масло од лицеа кубеба, абсолут од тонка (Dipteryx odorata), абсолут од ванила (Vanilla planifolia), цетримониум хлорид, феноксиетанол, бензил алкохол, *анасон алкохол, *бензил бензоат, *бензил цинемат, *цинемал, *цитрал, кумарин, *гераниол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (5)

Elena 17/04/2024

Prekrasen, prvicno go kupiv poradi ubaviot miris. Site me zastanuvaat da menprasaat na koj parfem mirisam.
A ja pravi kosata sjajna bez da ja zalepi i po banjanje, no i den dva posle friziranje.

Ана Марија 27/03/2024

Прекрасен мирис, одличен производ, косата е нежна на допир, иако имам остро влакно. Го користам заедно со другите два производи од L.O.C линијта.

Dona  18/12/2023

Ја хидрира косата и мириса преубаво !!

Sara 30/11/2023

Косата никогаш подобро не ми мирисала!

Елена  31/05/2022

Имам долга коса и често имам електрицитет на косата и овој спреј за коса е доста ефективен против електрицитет, само два пати е доволно за целата коса, и преубав мирис има, како да сум ставала парфем


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Dirty
Крем за стилизирање
Застани цврсто зад фризурата

695ден / 100г
Best Seller
Curl power
Крема за коса
Оформете ги локните со протеинска нега

795ден / 100г
Vegan
Wig

Wig

Крем за стилизирање
Тренер за вашата коса

595ден / 100г
Vegan
Infra wig
Гел за стилизирање
Невидлив гел за нега и стилизирање

595ден / 100г
Renee's shea souffle
Масло за коса и скалп
Негува и омекнува

795ден / 100г
REVIVE
Навлажнувач за коса и брада
Смири ја џунглата

995ден / 100г