Смирете ја кожата

The Olive Branch

Гел за туширање

The Olive Branch

450ден

Фармерите од Израл и Палестина од подружницата на Синдијана во Галилеја работат заедно на плантажа каде рачно берат маслинки кои стануваат ладно цедено фер тргувано маслиново масло. Деликатна инфузија од винова лоза и свежо цеден сок од мандарини ја задоволуваат жедта на кожата и будат чувство на мир и спокојност. Овој гел е прегратка полна цитрусни ноти и нежна сигурна топлина.


Состојки :


вода (Aqua), натриум лаурет сулфат, натриум кокомпацетат, глицерин, инфузија од лист од грозје (Vitis vinifera), парфем, лаурил бетаин, свеж сок од мандарина (Citrus nobilis), фер тргувано маслиново масло (Olea europaea), масло од бергамот (Citrus Aurantium bergamia), масло од лимон (Citrus limonum), абсолут од цвет од портокал (Citrus Aurantium amara), масло од црвена сицилијанска мандарина (Citrus nobilis), млечна киселина, бутилфенил метилпропионал, хексил цинемал, хидроксицитронелал, *лимонен, *линалул, боја 14700

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар
Captcha

Слични продукти

Best Seller
Twilight
Желе за туширање
Слатките соништа доаѓаат!

350ден / 100г
Vegan
-50%
Almond Blossom
Гел за туширање
Млазови од зашеќерен бадем

250ден / 120г
Dirty Springwash
Гел за туширање
Ледена свежина за расонување и освежување

450ден / 100г
Oaty Creamy Dreamy
Крем за туширање
Рајот се наоѓа навистина на земјата

895ден / 225г
Nana
Гел за туширање
Богато чистење со карамела

450ден / 120г
Honey I washed the kids
Гел за туширање
Дојди ваму, мед мој!

450ден / 100г
Sleepy
Гел за туширање
Не стравувајте од несоници

495ден / 110г
Happy Hippy
Гел за туширање
Освежителен појадок

395ден / 100г