Омекнувачко масло од морков

Carrot stick

Масло за усни

Carrot stick

395ден

За најмеки и сјајни усни, пробајте го ова масло за усни на база на масло од јојоба и морков - нема да ве разочара.

Одличен начин да внесете повеќе зеленчук во секојдневието! Оставете го маслото од семки од морков нежно да хидрира и негува додека омекнувачкото масло од јојоба ги одржува усните во топ форма. Нежните ароми на грејпфрут дополнително ќе ги направат вашите усни сочни и неодоливо вкусни. Нашиот рецепт за прекрасни усни: смирувачко масло од морков, освежителен грејпфрут и антиоксидантно масло од магдонос.


Како да се користи:

Размачкајте го по усните и оставете состојките да го прават своето додека уживате во сјајни и негувани усни.


Состојки :


органско рицинусово масло,  органско масло од јојоба,  восок од сончоглед,  канделила восок,  арома,  *лимонен,  масло од грејпфрут,  масло од сандалово дрво,  масло од магдонос,  ладно цедено масло од семе од морков,  токоферол,  стевиа,  екстракт од гарденија,  екстракт од црвен пипер,  бензил салицилат,  *цитрал,  *цитронелол,  *фарнесол,  гераниол,  *линалул,  боја 47005:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Vegan
Cookie Dough
Пилинг за усни
Kолаче?

495ден /
Best Seller
Bubblegum
Пилинг за усни
Шеќерна волна на усните

495ден / 25г
Vegetarian
Honey
Пилинг за усни
Sugar, ah honey honey

495ден / 20г
Key Lime Pie
Балзам за усни
Парче торта

595ден / 12г
Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Unicorn
Пилинг за усни
Најслаткиот од сите

495ден / 25г
Limited Edition
Ден на вљубените
Sweet Talk
Пилинг за усни
Слатки бакнежи со вкус на малина

495ден / 25г