Раскошна мазна кожа

Crème Anglaise

Лосион за тело

Crème Anglaise

995ден

Може ли некој навистина да биде толку величествен? Може ли нечија кожа да биде толку мека? Или толку блескава? Настојуваме да одговориме на овие итни прашања со нашиот најлуксузен лосион досега - повторно назад во ограничени количини.

Во срцето на оваа прекрасно украсена кутија седат состојки и ретки и прекрасни, како што се ингузија од свежи ливчиња од роза за смирување, ладно цедено масло од вечерна јаглика за обновување, масло од саша-инчи за релаксирање, а да не за многу какао путер, бадемово масло и маслото од јојоба што ќе ја остави кожата среќно хидрирана. Кој би можел да одолее?


Начин на употреба:

Нанесете насекаде и уживајте во слатката мекот бидејќи бадемовото масло и путерот од какао ја оставааат жедната кожа целосно задоволна.


Состојки :


инфузија од отвратниче, глицерин, органско бадемово масло, пропилен гликол, фер тргуван органски какао путер, инфузија од свежи ливчиња од ружа, органско масло од јојоба, стеаринска киселина, Tiger Lily Extract, органско масло од авокадо, Sacha Inchi Oil, органско ладно цедено масло од семе од ноќниче, цетерил алкохол, органско мед од цвет од портокал, третаноламин, масло од бразилски портокал, смола од мирта, абсолут од ванила, пчелин восок, амил цинемал, *анасон алкохол, бензил салицилат, кумарин, *еугенол, *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Vegan
Lime Bounty
Путер за тело
Кремаст коктел од кокос и зелен лимон

695ден / 95г
Dream Cream self-preserving
Лосион за тело
Нежен крем за чувствителна кожа

350ден / 45г
Karma Kream
Лосион за тело
Хидратација, освежување и многу позитивна енергија

1.395ден / 225г
Biomic self-preserving
Лосион за тело
Грижете се за целото тело

695ден / 100 гр
Best Seller
Sleepy
Лосион за тело
Подготвени за во кревет?

695ден / 95г
Vegan
Best Seller
Pansy
Лосион за тело
Полн билки и цитрус

1.395ден / 225г