Бакнежи со вкус на портокал и грејпфрут

Crush

Путер за усни

Crush

450ден

Подгответе се за Денот на вљубените со овој путер за усни направен со органско масло од јојоба и органски шеа путер за да ги одржите усните меки и спремни за бакнежи во секое време. Освежителната арома на бразилското масло од портокал и грејпфрут се задржува на усните, додека сончогледовиот восок ќе им даде блескав сјај. Направено со многу љубов и сместено во пакување погодно за секој џеб.


Како се користи:

Поминете преку усните и уживајте во меки бакнежи.


Состојки :


Organic Castor Oil, Organic Jojoba Oil, Glycerine, Sunflower Wax, Organic Shea Butter, Candelilla Wax, *Limonene, Brazilian Orange Oil, Grapefruit Oil, Orange Flower Absolute, Stevia, *Benzyl Cinnamate, *Cinnamal, *Cinnamyl Alcohol, *Citral, *Farnesol, Geraniol, *Linalool, Flavour, Colour 47005:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Cherry
Пилинг за усни
Слатко кисела цреша

495ден / 25г
Vegan
Rose Lollipop
Балзам за усни
Усни спремни за селфи

595ден / 12г
Lip Service
Балзам за усни
Вашата желба е негова заповед

595ден / 12г
Vegan
Cookie Dough
Пилинг за усни
Kолаче?

495ден /
Mint Julips
Пилинг за усни
Скокотлив пеперминт на вашите усни

495ден / 25г
Ново
Vegan
Lush Lip Butter
Путер за усни
Ангелски усни и незаборавни бакнежи

395ден /
Watermelon sugar
Пилинг за усни
Watermelon sugar high

495ден / 25г
Honey Trap
Балзам за усни
Нектар за усни

595ден / 12г