Страст за мекост

Passion Fruit Delight

Сапун за тело

Passion Fruit Delight

395ден

Зграпчете го ова меко сапунче кое е дел од нашата лимитирана колекција за Денот на вљубените. Пикнете се под туш и покријте се со мазна, кремаста пена со мирис на свеж сок од маракуја, сладок портокал и бучу масло. За да го направиме овој сапун уште понеодолив, измативме хидратантна аквафаба и агар-агар гел за да создадеме структура мака како сунгер. Овој производ е достапен само ограничен период па затоа побрзајте и не ја пропуштајте шансата за декадентно мека и хидрирана кожа. 


Како се користи:

Откинете мало парче или користете го целиот сапун за да направите мека, овошна пена, а потоа исплакнете.


Како се чува:

Чувајте го на ладно и суво место, каде ќе се цеди помеѓу употреби, додека не ви е потребно овошно освежување.


Состојки :


Granulated Sugar, Agar Agar Gel, Invert Sugar Syrup, Sodium Coco Sulfate, Aquafaba, Fresh Passion Fruit Juice, Perfume, Cornstarch, Buchu Oil, Litsea Cubeba Oil, Sweet Wild Orange Oil, Xanthan Gum, Almond Oil, Cream of Tartar, Alpha-Isomethyl Ionone, *Citral, *Limonene, Colour 15985:1, Colour 19140:1

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Best Seller
Sultana Of Soap
Сапун
Најмеките допири за најмеката кожа

330ден / 100г
Vegan
Sleepy
Сапун за тело
Колку е прекрасно да леташ во облаците...

395ден / 100г
Limited Edition
Ден на вљубените
My Li'l Chia Piglet
Сапун за тело
Однесете го дома ова прасенце кое ја омекнува кожата

395ден / 80г
Limited Edition
Rock Star Rabbit
Сапун за тело
Весели ноти и многу хидратација

350ден / 100г
Rainbow
Fun
Разнобојни радосни меурчиња

795ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
Strawberry Heart
Сапун за тело
Слатко, овошно омекнување

360ден / 100г
Best Seller
Karma
Сапун за тело
Добро расположение

395ден / 100г
Limited Edition
Faerie Realm
Сапун за тело
Волшебно мека, цитрусна пена

495ден / 100г