Нека процвета природата

Mother Nature

Бомба за во када

Mother Nature

295ден

Парче

Опкружете се со смиреноста на природата додека оваа слатка и вкусна бомба за капење се раствара околу вас. Аромата на бергамот и иланг иланг ви помага да се ослободите од стресот, додека маслиновото масло ја остава кожата мека и хидрирана.

Маслиновото масло го добиваме  од малите палестински фармери од Западниот Брег, како и од непрофитна организација предводена од жени во Вади Ара, Израел, чиј тим од израелски и палестински жени споделуваат визија за мирен соживот.


Како се користи:

Спуштете ја оваа бомба за капење во вода што е совршена температура за вас и оставете мајката природа да цвета околу вас.


Како се чува:

Чувајте ја оваа бомба на ладно и суво место додека не сте подготвени за релаксирачко капење.


Состојки :


Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Rosewood Oil, Bergamot Oil, Ylang Ylang Oil, Fair Trade Olive Oil, Gardenia Extract, Water (Aqua), Benzyl Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Limonene, *Linalool, Perfume, Colour 19140:1, Colour 42090, Pressed Flower

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Twilight
Бомба за во када
Ако се почувствувате дека ви бега сонот...

350ден / 200г
Limited Edition
Vegan
Online Exclusive
Shrek Swamp
Бомба за во када
Ослободи го твојот внатрешен Огар!

495ден / Парче
Limited Edition
Two Families
Шумлива купка
Прекрасен спој на мирис

360ден / Парче
Limited Edition
Ден на вљубените
Whispering Heart
Бомба за во када
Шепнете ја желбата на вашето срце

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Cold Water Soother
Бомба за во када
Оладете се и закрепнете

395ден / Парче
Limited Edition
Vegan
The One With Chamomile
Шумлива купка
Капете се во смирувачка камилица

395ден / Парче
Tisty tosty
Бомба за во када
Љубов на прв мирис

295ден / Парче
Limited Edition
Vegan
Time of the Season
Шумлива купка
За да се сакаш себеси.

495ден / Парче