Bohemian

Сапун за тело

Bohemian

295ден

100

За деновите кога ви е потребна инспирација да направите од ништо нешто.

За рано во утрото или доцна во ноќта овој цитрусен сапун ќе ви помогне да го започнете или завршите денот свежо. Маслото од лимон ја освежуваат кожата и умот- чувствувајте се безгрижно.


Состојки :


Rapeseed Oil; Coconut Oil (Brassica napus; Cocos nucifera), Water (Aqua), Glycerine, Sorbitol, Lemon Oil (Citrus limonum), Sodium Stearate, Sodium Chloride, EDTA, Tetrasodium Etidronate, Sodium Hydroxide, *Citral, *Limonene, *Linalool, Perfume

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Lord of Misrule
Сапун за тело
Уживајте во зачинета, омекнувачка пена

215ден 430ден

A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче
Snow Dragon
Бомба за во када
Цитрусен змеј

250ден / Парче
Vegan
Sleepy bear
Бомба за во када
Смирувачко мече со лаванда и тонка

150ден 295ден

Sparkly Pumpkin
Слајм за туширање
Свеж и овошен лизгав слајм

425ден / 100г
Magical Santa
Бомба за во када
Огномет од бои овој Божиќ

230ден 430ден

Wiccy Magic Muscles
Путер за тело/масажа
Болки, заминете!

595ден / 70г