Свеж и овошен лизгав слајм

Sparkly Pumpkin

Слајм за туширање

Sparkly Pumpkin

425ден

 Полн со свежи сокови од портокал и грејпфрут и многу лимета за да ве одржуваат расонети. Додадовме и ксантам гума за згуснување на слајмот и секако за омекнување на кожата.

Како се користи:
Грабни убава количина од производот со дланка и протриј по целата кожа, додека не ти изгледа доволна количината на пена и потоа исплакни.


Состојки :


Sodium Laureth Sulfate, Sodium Cocoamphoacetate, Glycerine, Water (Aqua), Cornstarch (Zea mays), Propylene Glycol, Sodium Bicarbonate, Xanthan Gum, Perfume, Grapefruit Oil (Citrus paradisi), Juniperberry Oil (Juniperus communis), Lime Oil (Citrus aurantifolia), Fresh Grapefruit Juice (Citrus paradisi), Fresh Orange Juice (Citrus aurantium dulcis), Titanium Dioxide, Sodium Carboxymethyl Starch, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide, Silica, *Citral, *Citronellol, *Geraniol, *Limonene, *Linalool, Colour 15985:1, Colour 77491

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Wiccy Magic Muscles
Путер за тело/масажа
Болки, заминете!

595ден / 70г
Bohemian
Сапун за тело

295ден / 100
Lord of Misrule
Сапун за тело
Уживајте во зачинета, омекнувачка пена

215ден 430ден

Vegan
Sleepy bear
Бомба за во када
Смирувачко мече со лаванда и тонка

150ден 295ден

Snow Dragon
Бомба за во када
Цитрусен змеј

250ден / Парче
Magical Santa
Бомба за во када
Огномет од бои овој Божиќ

230ден 430ден

A French Kiss
Пенлива купка
Смирувачка хидратација за сите љубители на лаванда

395ден / Парче