Болки, заминете!

Wiccy Magic Muscles

Путер за тело/масажа

Wiccy Magic Muscles

595ден

70г

Време е да ја донесеш пролетта на прагот. Почувствувај се живо со топлата мешавина од есенцијални масла од пеперминт и цимет за поттикнување циркулација и која ќе се освежи. Измазни ги тензиите и кажи збогум на болките и дозволи му на какао путерот да ја омекне кожата, враќајки го животот на тело чие мускули работеле многу. Екстрадевствените масла од кокос и јојоба тонат во кожата, додека азуки гравчињата ги отплеткуваат инаетливите чворови. Подготви се да се опуштиш и да ја тргнеш тежината од своите раменици. 


Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), органски адуки гравчиња (Phaseolus angularis), фер тргуван шеа путер (Butyrospermum parkii), органско масло од јојоба (Simmondsia chinensis), масло од лист од цимет (Cinnamomum zeylanicum), масло од пеперминт (Mentha piperita), екстра девствено кокосово масло (Cocos nucifera), *цинамил алкохол, *цинемал, *кумарин, *еугенол, *изоеугенол, *бензил бензоат, *лимонен, *линалул, парфем

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (2)

Emi 04/09/2021

Predobar proizvod. Gi namaluva bolkite vo grb i pomaga a pritoa ne dava custvo na leplivost koga se nanesuva.

Цвете 21/02/2021

Пет минути по нанесување на овој продукт на грбот и вратот болките ги снема. Исто така супер е за масажа на потколеницата после спортска активност.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Bohemian
Сапун за тело

295ден / 100
Vegan
Sleepy bear
Бомба за во када
Смирувачко мече со лаванда и тонка

150ден 295ден

Sparkly Pumpkin
Слајм за туширање
Свеж и овошен лизгав слајм

425ден / 100г
Lord of Misrule
Сапун за тело
Уживајте во зачинета, омекнувачка пена

215ден 430ден

Magical Santa
Бомба за во када
Огномет од бои овој Божиќ

230ден 430ден