Остра свежина од нане

After

Масло за тело/масажа

After

695ден

65г

Кога се чувствувате уморно и болно, дозволете си го ова богато масло за масажа со многу минт и смирувачки ефект.


Содржи масла од пеперминт, нане и еукалиптус коишто ќе ви создадат чувство на благо пецкање и ладење но и интензивна ревитализација на мускулите. Се верува дека маслото од минт помага за подобро абсорбирање на магнезиумот во кожата па затоа ова масло ќе ја врати вашата сила побрзо од било кога. Секое масло за масажа содржи 122мг магнезиум хлорид на 5г производ.


Дочекајте ја оваа пролет спремни за нови предизвици!

Доколку сакате максимални бенефиции од магнезиумот наша препорака e топла бања со купката Salt Water Soother која е богата со епсом сол за дополнително опуштање пред вашата масажа.


Како се користи:

Протријте ја плочката со рацете и откако ќе ја добиете посакуваната количина масло, масирајте директно на сува кожа. Нашите експерти советуваат дека најдобро време за користење е после вашата активност за максимално опуштање на мускулите. Масирајте со брзи и цврсти движења за најдобри ефекти.

Како се чува:

На суво и чисто место подалеку од извор на топлина, наша препорака се нашите метални кутивчиња со капаче.


Тука дознајте повеќе за бенефитите од магнезиумот.


Состојки :


Fair Trade Organic Cocoa Butter (Theobroma cacao), Calamine Powder, Fair Trade Shea Butter (Butyrospermum parkii), Arnica Flower and Devil’s Claw Root Decoction (Heterotheca inuloides; Harpagophytum procumbens), Borage Oil (Borago officinalis), Organic Illipe Butter (Shorea stenoptera), Kalahari Melon Oil (Citrullus lanatus), Magnesium Chloride, Peppermint Oil (Mentha piperita), Witch Hazel Extract (Hamamelis virginiana), Eucalyptus Oil (Eucalyptus globulus), Spearmint Oil (Mentha spicata), Water (Aqua), *Citral, *Farnesol, *Geraniol, *Hydroxycitronellal, *Limonene, *Linalool, Perfume

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Limited Edition
Best Seller
Ден на вљубените
Rose Argan
Путер за тело/масажа
Сте го пробале новото Руби Чоколадо?

695ден / 60г
Therapy¿
Путер за тело/масажа
Намали го стресот и измазни ги стриите

595ден / 70г
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Turmeric Latte
Путер за тело/масажа
Кремаста ванила

695ден / 65г
Oval Tin
Метално кутивче (Овално)
Вашите производи се на сигурно место

150ден / 20г
True Romance
Путер за тело/масажа
Неодолива масажа со мирис на роза

695ден / 65г
Each Peach (And Two's A Pair)
Путер за тело/масажа
Егзотична цитрусна енергија

595ден / 70г
Магнезиум
Deep Sleep
Масло за тело/масажа
Тројно јак сон

695ден / 65г