Тројно јак сон

Deep Sleep

Масло за тело/масажа

Deep Sleep

695ден

65г

Тројна доза лаванда за тројно мирен сон!


Содржи инфузија, масло и абсолут од лаванда помешани со нежна камилица и нероли заедно со магнезиум хлорид што како комбинација го охрабруваат како телото така и умот да одмараат пред да дојде сонот. Секое масло за масажа содржи 122мг на 5г производ.


Кога се спроведуваше тестирањето на производот 81% од луѓето коишто го тестираа кажаа дека нивниот сон се подобрил за 4 недели користење на ова масло.

Втријте ја оваа плочка преку рамената и долниот дел на грбот, каде што може да се складира многу напнатост, дишете длабоко додека се релаксирате и подгответе се за цврст и здрав сон.


За максимален ефект ви ја препорачуваме Deep Sleep Epsom salt cube bath bomb којашто е богата дополнително со епсом сол и која ќе ве подготви за вашата незаборавна масажа.


Како се користи:

Протријте ја плочката со рацете и откако ќе ја добиете посакуваната количина масло, масирајте директно на сува кожа. Масирајте со брзи и цврсти движења за најдобри ефекти.


Како се чува:

На суво и чисто место подалеку од извор на топлина, наша препорака се нашите метални кутивчиња со капаче.


Тука дознајте повеќе за бенефитите од магнезиумот.


Состојки :


Fair Trade Organic Cocoa Butter (Theobroma cacao), Calamine Powder, Fair Trade Shea Butter (Butyrospermum parkii), Lavender Flower Infusion (Lavandula angustifolia), Perfume, Organic Illipe Butter (Shorea stenoptera), Magnesium Chloride, Organic Cold Pressed Passion Seed Oil (Passiflora edulis), *Linalool, Lavender Oil (Lavandula angustifolia), Chamomile Oil (Anthemis nobilis), Lavender Absolute (Lavandula angustifolia), Neroli Oil (Citrus aurantium amara), Water (Aqua), *Benzyl Alcohol, *Benzyl Benzoate, *Benzyl Cinnamate, *Cinnamal, *Coumarin, *Eugenol, *Geraniol, *Limonene

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (0)

Нема мислења за овој продукт


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Turmeric Latte
Путер за тело/масажа
Кремаста ванила

695ден / 65г
True Romance
Путер за тело/масажа
Неодолива масажа со мирис на роза

695ден / 65г
Online Exclusive
Lord Of Misrule
Путер за тело/масажа
Загрева и опушта

595ден / 65г
Each Peach (And Two's A Pair)
Путер за тело/масажа
Егзотична цитрусна енергија

595ден / 70г
Therapy¿
Путер за тело/масажа
Намали го стресот и измазни ги стриите

595ден / 70г
Oval Tin
Метално кутивче (Овално)
Вашите производи се на сигурно место

150ден / 20г
Limited Edition
Vegan
Bee
Цврст балзам за тело
Зуи со слатка мекост

695ден / 65г
Магнезиум
After
Масло за тело/масажа
Остра свежина од нане

695ден / 65г