Намали го стресот и измазни ги стриите

Therapy¿

Путер за тело/масажа

Therapy¿

595ден

70г

100% органска плочка путер за масажа која ја омекнува кожата и го смирува умот. Совршениот баланс во мешавината од какао и шеа путер овозможува лесно лизгање на путерот по телото и ја остава кожата неверојатно мека, додека внимателно одбраната мешавина на три органски есенцијални масла има моќен разведрувачки ефект. Органското масло од лаванда ја балансира кожата и го опушта умот. Маслото од нероли ги зголемува нивоата на серотонин во мозокот и го подобрува тонот и текстурата на кожата. А, пак, маслото од сладок див портокал е главниот разведрувач во оваа комбинација.


Состојки :


фер тргуван органски какао путер (Theobroma cacao), органски шеа путер (Butyrospermum parkii), органско масло од сладок портокал (Citrus sinensis), органско масло од лаванда (Lavandula angustifolia), органско масло од нероли (Citrus Aurantium amara), *цитрал, *гераниол, *фарнесол, *лимонен, *линалул

  Природни состојки
  Безбедна синтетика

*Се појавуваат природно во есенцијалните масла

Мислења (1)

Marinela  03/05/2020

Odlicen! Navistina proizvodite na Lush deluvaat pozitivno i na mozokot i na teloto.


Напиши мислење

    Лош           Добар

Слични продукти

Магнезиум
Deep Sleep
Масло за тело/масажа
Тројно јак сон

695ден / 65г
Limited Edition
Best Seller
Ден на вљубените
Rose Argan
Путер за тело/масажа
Сте го пробале новото Руби Чоколадо?

695ден / 60г
Vegan
Sleep
Путер за тело/масажа
Сонлива лаванда

595ден / 75г
Turmeric Latte
Путер за тело/масажа
Кремаста ванила

695ден / 65г
Each Peach (And Two's A Pair)
Путер за тело/масажа
Егзотична цитрусна енергија

595ден / 70г
Магнезиум
After
Масло за тело/масажа
Остра свежина од нане

695ден / 65г
Oval Tin
Метално кутивче (Овално)
Вашите производи се на сигурно место

150ден / 20г
True Romance
Путер за тело/масажа
Неодолива масажа со мирис на роза

695ден / 65г